Jenny's Bookcase

Voor echte boekenwurmen of ter inspiratie om te lezen

Meet en greet met Edward Hendriks

4 reacties

Afgelopen weekend stond in het teken van boeken en meetingen. Zaterdag hadden we met ‘Een perfecte dag voor literatuur’ een meeting met Eva Kelder in café Kobalt in Amsterdam. Daar bespraken we haar prachtige boek ‘Het leek stiller dan het was’. Morgen bloggen we met een hele groep bloggers over haar boek. Ik heb zelfs twee artikelen aan het boek gewijd. Daarover dus later meer

Zondag reisde ik weer af naar Amsterdam, maar nu naar Brouwerij de Prael. Na een kleine zoektocht door de kleine straatjes met de vele kroegen en de hoopvolle Ajax-fans vond ik de Brouwerij. Daar werd ik al opgewacht en kon ik plaats nemen aan een tafel waar andere bloggers ook al zaten, net als Edward Hendriks.

Edward Hendriks 1

Na wat ongedwongen kennismakingen was het tijd om vragen te stellen aan Edward. Het lastige was dat we op één persoon na het boek nog niet hadden gelezen. Dat maakt het stellen van vragen nog wat oppervlakkig. Gelukkig mogen we via Uitgeverij De Fontein, Edward alsnog vragen stellen tijdens het lezen. Edward vertelde dat hij zelf vroeger ook op scouting had gezeten en dat er toen ook een vriendengroep was die beloofden er altijd voor elkaar te zijn. Dat is waar ook dit boek mee start. Een van de jongens uit de groep werkt 25 jaar later in de bankwereld. Op het betreffende kamp waar deze jongens een bloedband hebben gesloten is er iets gebeurt. Nu krijgt hij een telefoontje van iemand die hem met dat voorval wil chanteren. Wie is het en over welk voorval gaat het?

Hij schreef dit boek en zijn vorige boek ‘Bloedgeld’ naast zijn huidige werk als Copywriter. Hij heeft er echt tijd voor vrij moeten maken naast al het schrijven wat hij al doet voor opdrachtgevers. Spannende boeken zijn echt zijn ‘ding’, je zult dus van hem niet snel een roman hoeven verwachten. Het leuke is dat bepaalde muziek sterk met het verhaal en het schrijven daarvan is verweven. Je treft in het boek dan ook QR-codes en een Spotify-list om nummers te luisteren die bij het verhaal passen. Daarmee laat Edward in mijn ogen goed zien dat hij uit de hoek van de marketing komt. Ik zie het A.F. Th. van der Heijden niet doen.

Na het stellen van vragen kregen we de tijd om met Edward op de foto te gaan en het boek te laten signeren. Later werd Edward na Tomas Ross geïnterviewd door De Jong & De Jong van De Thriller Salon. Ook gaf Wim Krings (DWDD boek van de maand panellid) nog twee thriller tips. Tijdens het interview met Hendriks kwam nogmaals naar voren wat wij vooraf bij de meeting ook hadden gevraagd. Ik ben dus heel benieuwd wat voor vragen er zijn na het lezen van zijn boek. Dan kun je veel dieper op de stof in. Ik kijk er in ieder geval naar uit om het boek te lezen. Bedankt alvast Edward en Uitgeverij De Fontein voor de eerste meeting en het boek. Op 8 mei blog ik over dit boek, dus hou mijn blog of de website van de uitgeverij in de gaten. Vanaf 15 april, morgen dus, ligt het boek in de boekhandel.

Edward Hendriks 2Edward Hendriks 3Edward Hendriks 4

 

 

4 thoughts on “Meet en greet met Edward Hendriks

  1. Leuk verslag weer! Ik ga het boek ook lezen. Ik ben niet zo van de thrillers, maar deze wil ik een kans geven.

  2. Ik doe ook mee met de blogtournee op 11/5. Lijkt me een heel spannend boek!

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s